Archiwa kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich wymogów zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców bywa rozmaity, a w przypadku wielkich sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy wyrób ma jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W tym komplecie śnieżna bluzka ma klasyczny, dopasowany krój i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz nieskomplikowane oraz usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja kunsztowna jest podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny fason z materiału. Takowa tkanina daje jej lekko awangardowego stylu i przekonuje, że nosząca ją dziewczyna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na obcasie. My proponujemy połyskujące, srebrne buciki o modnym, głęboko wyciętym kroju i z geometrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia sporo łączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na nadgarstek proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przenosi na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie modna torebka